Take a fresh look at your lifestyle.

Galaxy S8 Bulanık Kamera Sorunu Çözümü

10 951

Nisan 2017’de tüm ülkeler ile aynı anda Türkiye’de satışa sunulan Samsung Galaxy S8 ve S8+ modelleri oldukça başarılı olduğu söylenebilir. Fakat her güzellin bir kusuru olur sözünden yola çıkarak galaxy s8 bulanık kamera sorunu ortaya çıktı. Her şey normal çalışırken en olmadık bir zamanda arka kamerayı çalıştırdığınızda bir odaklanma problemi yaşanarak bulanık bir ekran karşınıza çıkıyor. Kamera uygulamasından çıkış yapıp tekrar girseniz de uygulmayı durdurmaya zorlasınızda ne yazık ki bu sorun kendiliğinden düzelmiyor.

Peki kameranın en lazım olduğu anda yaşanan bu soruna nasıl çözüm buluruz ?

Galaxy S8 Bulanık Kamera Sorunu Çözümü

Benim de kullanmakta olduğum Galaxy S8+ cihazımda zaman zaman bulanık ekran sorunuyla karşılaşmaktayım. Yaptığım araştırmalar sonucunda 3 farklı çözüm yönetemi olduğunu gördüm. Fakat yaptığım ilk denemede başarılı sonuç alınca diğerlerini denemedim. Eğer aynı sorunu tekrar yaşarsam öncelikle ikinci ve üçüncü önerileri deneyeceğim ve gerekli gördüğümde blog yazısını güncelleyeceğim.

Çözüm 1: Biraz saçma ama telefonunuzu öncelikle sıkıca tutun ve kamera açıkken hızlı bir şekilde 2-3 saniye kadar sallayın. Benim ilk denememde sorun aşağıdaki ekran görüntülerinde ki gibi çözüldü.

Çözüm 2: Biliyorsunuz ki Galaxy serilerinde karşımıza çıkan ve nesneleri tanıyabilen Bixby Vision uygulaması var. Fakat bu özelliği şimdiye kadar hiç kullanma fırsatım olmadı. Deneme fırsatım olmadı ama ayarlar – uygulamalar – bixby vision uygulamasından ön bellek ve verileri silmenizi öneriyorlar.

Çözüm 3: Bir diğer çözüm önerisi ise kamera ayarlarının en altında yer alan fabrika ayarlarına geri dön seçeneği ile kameraya ait tüm ayarları sıfırlamanız tavsiye ediliyor.

galaxy s8 bulanık kamera

İlginizi Çekebilir; Az Bilinen Samsung Ayarları

Ben şimdilik sorunumu 1. çözüm ile gideriyorum. Tekrarlandığında öncelikle 2. ve 3. çözümleri de deneyeceğim.


Galaxy S8 bulanık kamera sorunu karşısında sizler hangi çözüm ile problemi giderdiniz bunu yorum altında paylaşabilir misiniz ?

10 Yorumlar
 1. Rabia diyor

  Cok tesekkurler bu paylaşım için acayip mutlu oldum Çünkü donanımsal bir hata var zannediyordum Teşekkür ederim böyle bir şey Paylaştığınız için

  1. Ercan Gülçay diyor

   Aslında donanımsal bir hata gibi gözükyor. Kamera fokuslamada sorun var. Birinci yöntemde bahsettiğim gibi hızlıca salladığımızda sorun düzeliyor.

 2. Gulcin diyor

  Birinci öneri ile sorunu çözdüm umarım tekrarlamaz. Teşekkürler 🙂

  1. Ercan Gülçay diyor

   Maalesef bende zaman zaman tekrarlanıyor ve en hızlı birinci yöntem ile anlık çözüyorum 🙂

 3. Efe diyor

  Gercekten salayinca duzeldi tesekur ederim

  1. Ercan Gülçay diyor

   Sallarken telefonunuzu sıkıca tutun 🙂

 4. Ugur diyor

  1. Çözüm sorunu çözdü teşekkürler

 5. Ömer diyor

  Adamsın adammmmm. Allah razı olsun 1. De çözüldü

  1. Ercan Gülçay diyor

   Rica ederim, 1. yöntem benimde her daim hızlı çözümüm oluyor 🙂

 6. Rasime diyor

  Cok tesekkur ederim gercekten duzeldi cok saskinim

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.