Take a fresh look at your lifestyle.

Samsung Health Kök Dizini Hatası Çözümü

1 1.626

Günlük aktivite takibi dışında keşfet bölümünde yer alan egzersiz programları ile sağlık uygulamaları arasında başarılı olan Samsung Health uygulaması kök dizinine erişim sağlandıktan sonra güvenlik nedeniyle uygulamaya giriş yapmıyor.

samsung health kök dizin hatası

Bu durum aslında Samsung güvenlik sistemi Knox ile bağlantılı olan tüm uygulamaları kapsamaktadır. Eğer cihazınıza root işlemi (kök dizine erişim) yaptıysanız aşağıdaki gibi knox sayacı 0x1 olur. Böyle durumda knox bağlantılı uygulamalar ve birçok banka uygulaması rootlu cihazlarda çalışmıyor.

samsung health

Her ne kadar root işlemini geri alıp orjinal sürüm yüklesenizde sayacı eski haline alamıyorsunuz. Samsung bu konuda sürekli güvenlik güncellemeri yayınlayarak engellemeler yapmaktadır.

Samsung Health Kök Dizini Hatası Çözümü

Health tarafında benim de Galaxy S8+ cihazımda yaşadığım bu sorunu 4.5.1 eski sürüm apk’sı kurarak çözüme kavuşturdum. Öncelikle sorun yaşadığınız Health uygulaması varsa bunu cihazınızdan kaldırın.

Aşağıdaki adresten indireceğiniz apk dosyasını yükleyin ve eski sürüm üzerinden uygulamaya giriş yapın. Ardından Samsung Uygulama Mağazasına giderek Health uygulamasını bulup güncellediğinizde son sürüm üzerinden hatasız bir şekilde uygulamaya giriş yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir; Galaxy S8 Bulanık Kamera Sorunu Çözümü

1 yorum
  1. ahmet diyor

    uygulama yüklenmedi samsung c5 olan telefonumda stok rom var.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.