Office 365

Ücretsiz Excel ve Word Şablonları – 1

Ücretsiz Excel ve Word Şablonları – 1

Serinin ikinci yazısı olan ücretsiz excel ve word şablonları bulabileceğiniz kaynakları paylaşmak istedim. İlk seride paylaştığım ücretsiz sunum şablonları yazısı kısa zamanda çok fazla ilgi gördü ve en çok okunan yazılar arasında yerini sağlamlaştırdı.

Bu kaynaklar sayesinde finansal, planlama, takip çizelgesi ve takvim gibi birçok aladan hazır şablonlar ile hem işlerinizi daha hızlı gerçekleştirebilirsiniz hem de bu kaynaklarda kullanılan formül ve tasarımlarla excel, word bilginizi geliştirebilirsiniz.

Microsoft Office Şablonları

Ücretsiz excel ve word şablonları konusunda ilk başvurmanız gereken kaynak Microsoft tarafından hem uygulama içerisinde hem de templates.office.com adresi üzerinde paylaştığı dosyalar olabilir.

Excel, word, power point gibi her hangi bir Office uygulaması üzerinden Dosya > Yeni sekme üzerinden karşınıza çıkan arama kutusuna ihtiyacınız olan şablon ile ilgili bir kelime yazabilir yada iş yazarak tüm şablonları karşına getirebilirsiniz. Diğer şablonlara sağ tarafta bulunan kategoriler menüsünden ulaşabilirisiniz.

Burada temel anlamda işinizi görecek yeterli sayıda şablon yer almaktadır. Fakat kendi ihtiyaçlarınıza özel kapsamlı bir dosya arıyorsanız bunu bulmanız pek mümkün olmaz. Bu tarz özel şablonlar genellikle ücretli siteler tarafından sağlanmaktadır.

Ücretiz excel ve word şablonları

ExcelSizeYeter.com

excelsizeyeter.com içerisinde barındırdığı hazır dosyalar ve eğitim videoları sayesinde excel ile ilgili ihtiyacım olan bilgiye ulaşabiliyorum. Sizlere de tavsiye edebileceğim bu site üzerinden sizler de ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

Ayrıca excel üzerine kendinizi ileri seviye geliştirmek istiyorsanız ücretli eğitimlerine katılabilirsiniz.

ücretsiz excel şablonları

Template.net

Hesap tablolarından ziyade daha çok fatura, form, broşür gibi dosyaları bulabileceğiniz template.net sitesinde aynı dosyası Word, Excel, Apple Pages, Apple Number, Google Docs ve Google Sheet gibi formatlarda ücretsiz olarka indirebilmeniz mümkün.

Site içerisinde bazı profesyonel dosyalar ücretli olarak sunulmaktadır fakat ücretsiz dosyaların sayısı da yeterince bulunmaktadir.

excel şablonu indir

Word Template

Blog altyasında paylaşımlar yapan wordtemplates.org adında da anlaşılacağı üzere Word formatında hazır şablonları ücretsiz olarak indirebileceğiniz bir sitedir.

Paylaşımlarını genellikle aynı kategoride paket halinde yapıyor. Böylelikle aynı içerikten birden fazla örnek görebilirsiniz. Örneğin; 8 Profesyonel Kontrat Şablonu gibi.

ücretsiz word şablonları

Vertex42

Ücretsiz excel ve word şablonları listesinin son sitesinde vertex42.com‘yer veriyorum. İçerisinde ağırlıklı olarak excel paylaşımlarına yer verilirse de word dosyaları da bulmanız mümkün.

Vertex tarafından hazırlanan excel eklensi sayesinde şablonlara uygulamanız üzerinden de ulaşmanız mümkün.

ücretsiz office şablonları

İlginizi Çekebilir; Ücretsiz Sunum Şablonları

ucretsiz sunum sablonu 1

1 Comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir