AnyDesk Kurulum ve Ayarları

Ücretsiz uzaktan bağlantı programları arasında en başarılısı olan AnyDesk bugünlerde daha da popüler hale geldi. Koronavirüs salgını nedeniyle birçok şirket çalışanı yada bireysel çalışanlar evden çalışma yönetime geçerken masaüstü çalışanları yada şirketin vpn bağlantısı bulunmayan çalışanlar bir hayli zorluk yaşıyor.

Piyasada diğer popüler yazılımlar Teamviewer, Ammyy Admin ve Alpemix ücretsiz kullanımda aylık saat sınırlaması verirken AnyDesk’te şimdilik saat sınırı bulunmuyor.

anydesk

AnyDesk Özellikleri Nedir ?

Başlıca sıralayabileceğim özellikleri

  • Neredeyse tüm platformlarda çalışabilme;
    Window, macOS, Android, iOS, Linux, FreeBSD, Raspberry Pi, ChromeOS
  • Yerel ağlarda ve birçok internet bağlantısında, saniyede 60 kare hızında akıcı bir ekran
  • Düşük gecikme süresi, yerel ağlarda 16 milisaniyeden daha kısa
  • Düşük bant genişliğinde de çalışabilme
  • Kurulumsuz çalışabilme
  • Bankacılık standardı olan TLS 1.2 teknolojisi ile günveli bağlantı
  • Çalışma parolası ile denetimsiz erişim
  • Uzaktaki bilgisayarı yeniden başlatabilme

AnyDesk Kurulum

Hızlı destek alıp/verme işlemi için kurulum yapmanıza gerek yok. Fakat devamlı olarak aynı bilgisayara şifresiz bağlantı sağlamak istiyorsanız kurulum yapmanız gerekiyor.

Kurulum yapıldığında bilgisayar açılışında uygulama otomatik olarak arka planda başlıyor. Böylelikle yeniden başlatma işlemlerini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Kurulum için 1. adım

Bu adresten indirdiğiniz AnyDesk uygulamasını çalıştırdığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran sizleri karşılayacak ve sol tarafta yer alan AnyDesk’i bu bilgisayara kur linkine tıklayın.

anydesk ayarları

2. Adım

İndirme işleminin ardından karşınıza gelen yükleme seçenekleri arasında tercihinize göre değişiklik yapabilirsiniz. Varsayılan haliyle yükleme yapmanızda bir sakınca yok. Bazı ücretsiz programlar gibi arka planda anti virüs yada tarayıcı kurulumu yapmaz.

anydesk indir

3. Adım

Kurulum tamamlandıktan sonra indirdiğiniz kurulumsuz dosyayı kaldırabilirsiniz. Bundan sonraki kullanımlarınızda masaüstüne eklenen kısayolu kullanabilirsiniz. Kurula bu uygulama artık arka planda otomatik olarka başlayıp hazırda beklemektedir.

anydesk otomatik kabul etme

İlginizi Çekebilir; IT Uzmanları İçin Ücretsiz Yazılımlar

AnyDesk Ayarları

Uygulama ayarlarına ekranın sağ üst köşesinden ulaşabilirsiniz.

anydesk şifresiz bağlantı

AnyDesk uygulamasında karşı tarafa bağlantı kurmak için karşı tarafın çalışma alanında bulunan 9 haneli numarayı bilmeniz yeterli. Bağlandığınızda karşı tarafın sizin oturumunuzu kabul etmesi durumunda çalışmaya başlayabilirsiniz.

Eğer kabul etme talebi olmadan bağlantı kurmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek denetimsiz erişime izin ver işaretleyerek güçlü bir parola girmelisiniz.

anydesk kullanımı

Diğer ayarları tercihlerinize göre kişiselleştirebilir yada varsayılan ayarlarıyla kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Total
0
Share