Android

Az Bilinen Samsung Ayarları

Az Bilinen Samsung Ayarları

Samsung akıllı telefon kategorisinde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de giriş, orta ve üst segmentte model sayısı çok fazla olan bir markadır. Kullanmakta olduğu Android işletim sistemi ise açık kaynak kodlu olduğu için yapmış olduğu özelleştirme ve ek ayarlar ile diğer telefonlara göre farklar yaratabiliyor. Önemli olan sahip olduğunuz telefonun sizlere sunduğu özellikleri iyi bilmektir. Bunun içinde telefonunuzun içerisinde varsayalın olarak gelen uygulamaları ve ayarları detaylı olarak incelemeniz gerekiyor. Aşağıda ve sonraki sayfalarda yer vereceğim Samsung ayarları ile telefonunuzu daha işlevsel ve etkin kullanabileceksiniz. Bunların dışında sizlerde ayarları detaylı inceleyip ihtiyacınızı karşılayacak özel ayarları keşfedebilirsiniz.

Önemli hatırlatma; Eğer telefonunuza root atma gibi bir niyetiniz varsa tavsiye etmiyorum.

Samsung neredeyse tüm telefonlarına yüklediği güvenlik uygulaması Knox için çok katı kuralları var. Bir kez cihazınızı root yetkisi vererek knox sayacını değiştirseniz artık bunun geri dönüşü maalesef olmuyor ve bundan sonraki knox ve healt gibi varsayılan uygulamaları kullanamıyorsunuz. Bunu tecrübe eden birisi olarak bu yazıda sizlere knox ile ilgili bilgileri ne yazık ki veremeyeceğim.

Samsung Ayarları

Yazı içerisinde bilgiler Samsung Galaxy S8+ cihazı üzerinden verilecektir. Bu ayarlar diğer modellere göre farklılıklar gösterebilir.

Uygulama Gizleme

Bazı kullanıcılar uygulamaları gizleme ihtiyacı duyduğunda bunun için hemen Play Store’dan bir uygulama indirmektedir. Fakat ana ekran uygulaması olan Samsung Experience ayarları içerisinde gelen bu özellikle ile kolayca yapılabilmektedir. Bu işlemi yapmak için aşağıdaki adımları takip edin.

Ana ekranda boş bir yere uzun basılı tutulur > Ana ekran ayarları > Uygulamaları Gizle

İşlemi geri almak için aynı yere girmeniz ve adımları takip etmeniz yeterli olur. Uygulamalar gizliyken çalıştırmak için tüm uygulamalar ekranının üst bölümde yer alan telefonda ara bölümünden uygulama ismini yazarak ulaşabilirsiniz.

samsung ayarları

İlginizi Çekebilir; Galaxy s8 Bulanık Kamera Sorunu Çözümü

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir