Office 365

Microsoft 365 Uygulamaları – Microsoft Teams

Microsoft 365 Uygulamaları – Microsoft Teams

Son zamanlar uzaktan çalışma ile iş hayatında adı sıkça anılan uygulamalar arasında Microsoft Teams yerini almaya başladı.

Microsoft 365 ailesi içinde yer alan Teams bazı şirketler tarafında hali hazırda kullanılmakta fakat hem ülkemizde hem de dünya genelinde yeni sayılır. Zira Microsoft tarafından 2016’da lansmanı yapılan uygulama 2017’de kullanıma sunuldu.

Microsoft Teams Nedir ?

Ekip çalışma merkezi olarak tanımlayabileceğimiz uygulamada iş birliği, sohbet, arama ve toplantılarınızı aynı yerden gerçekleştirebilirsiniz.

Kısaca genel özelliklerinden bahsetmek gerekirse ekipler bölümünde kuruluşunuzda yer alan kişiler ile iş birliğinde bulunarak çalışmalarınızı çevrim içi yürütebilirsiniz. Yazının sonunda BI Castle‘dan Bahar Durmuş’un 10 dakikalık genel anlatım videosu ile sizde kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca ilerleyen yazılarda özelliklerine detaylı yer verilecektir.

microsoft teams

Sohbet bölümü Skype Kurumsal alt yapısını kullanmaktadır. Dosya paylaşımı, sekme eklenmesi yeni gelen özellikler arasında. Ayrıca Temmuz 2021 itibariyle Skype Kurumsal kullanımı sonlandırılıp yola Teams ile devam edilecek.

Ekipler bölümünde kurum çalışanları ile kapalı yada herkese açık ortak çalışma alanı ile iş birliklerinde bulunabilirsiniz.

Aramalar ile sesli ve görüntülü aramaları birebir yada gruplar halinde yaparak toplantılarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Microsoft Teams Ücretli mi ?

Uygulama iş kullanımı için ücretli ve Office 365 paketleri altında seçilecek pakete göre fiyat farkı göstermektedir.

Fakat bireysel kullanımlar için ücretsizdir. Bunun için Microsoft’a kayıtlı bir mail adresinizin olması yeterli. Ücretsizde bazı özellikler kısmen kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir; Microsoft 365 Uygulamaları – One Drive

Microsoft Teams Hangi Platformlarda Kullanılır ?

Windows masa üstü uygulaması, Android ve iOS platformlarının yanında http://teams.microsoft.com/ adresinden web ortamında kullanılabilir. Bir kullanıcı masa üstünden toplantı oluşturduğunda diğer kullanıcılar mobil yada web ortamından toplantıya sesli yada görüntülü olarak katılabilir.

Microsoft Teams Nasıl Kullanılır ?

Sözü bundan sonra Bahar Hanım’a bırakıyorum ve sizlere 10 dakikada hızlı adaptasyon eğitimi vererek uygulamayı kullanmaya başlamanıza yardımcı olacak.

Sorularınız için yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

2 Comments

  • Güzel bir yazı olmuş, elinize emeğinize sağlık Ercan Bey. Sonda kendimi görmekte ayrıca mutluluk verici 🙂

    Sevgiler

  • Bahar Hanım, sizden öğrendiklerimden sonra böyle bir teşekkür etmek istedim 🙂

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir