Genel

Ücretsiz Photoshop – Photopea

Ücretsiz Photoshop – Photopea

Creative Cloud ailesinin bir ürünü olan Photoshop profesyonel tasarımcılar için ideal bir fotoğraf düzenleyeciyi olabilir fakat temel işlemleri yapan bireysel kullanıcılar için fazla gelebilir. Bunun yerine ücretsiz photoshop olarak adlandırabileceğimiz Photopea işini fazlasıyla görecektir.

Photopea Nedir ?

Photopea web tabanlı online fotoğraf editörü olup kurulum gerekirmeyen ve arayüz ve özellik olarak Photoshop yazılıma oldukça benzeyen bir sitedir.

Eğer Photoshop kullanmaya hakimseniz Photopea sitesinde çalışmalarınızı rahat bir şekilde yapabilirsiniz. İlk kez çalışmaya başlayacak olanlar bu adresteki dökümandan detaylı bilgi alabilirler.

Photopea Özellikleri

Site üzerindeki çalışmalarınızı hesap oluşturmadan hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Ücretsiz kullanımlarda 30 adıma kadar geri alabiliyorsunuz.

Photopea’nin diğer rakiplerine karşı en büyük özelliklerinden birisi Photoshop ve Illustrator programlarına özel olan psd, ai ve esp gibi dosyalarını desteklemesidir.

Psd, ai ve esp gibi dosyaları katmanlar halinde açarak ayrı ayrı işlem yapabilme ve bunları yine aynı formatlarında dışa aktarma özelliği sayesinde işinizi oldukça kolaylaştırıyor.

ücretsiz photoshop

Ücretsiz photoshop alternatifi olan Photopea’nin diğer özelliklerini birer cümle halinde sıralayacak olursam;

  • İhtiyacınız olacak birçok popüler görsel formatı destekleme
  • Photoshop arayüzüne çok yakın
  • Photoshop tarzı filtrelere sahip olması
  • Katman özelliklerinde değişiklik yapabilme
  • Türkçe dil desteği (üst menüde yer alan more>language değişim)
  • Web tabanlı olduğu için evde, işte vb. farklı bilgisayarlarda ve tüm tarayıcılarda sorunsuz kullanılır
ücretsiz photoshop photopea

Photopea İpuçları

Google Drive üzerinde yer alan dosyalarınız Birlik Aç menü ile hızlı olarak düzenleyebilirsiniz ve yine aynı yerine kayıt edebilirsiniz. Bunun için Photopea eklentisine Google Hesabınız ile erişim izni vermeniz gerekiyor.

Photoshop üzerinde kullandığınız kısayolları burada kullanabilmek için üst menüde yer alan diğer sekmesinden klavye kısayollarının tamamını görebilirsiniz.

Photoshop eğitim videolarında öğrendiğiniz ipuçlarının bazılarını burada da destekleyeceği için uygulamanız mümkün.

Özel bir ölçü boyutuna ihtiyacınız olabilir. Örneğin facebook, instagram için bir görsel hazırlayacaksınız. Ya da 4K boyutlarını bilmiyoruzsunuz. Bunun için Dosya>Yeni şeçtikten sonra karşınızda sosyal, baskı, fotoğraf, ekran, mobil gibi standart ölçüler çıkar. Bunlardan ihtiyacınız olanı seçmeniz yeterli.

photopea

İlginizi Çekebilir; İşte Verimliliğinizi Arttıracak Ofis Uygulamaları

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir