Office 365

Ücretsiz Sunum Hazırlama Siteleri 2022

Ücretsiz Sunum Hazırlama Siteleri 2022

Gelişen web teknolojileri sayesinde artık kurumsal alanda bağlılık duyduğumuz Powerpoint’e olan ihtiyacımız azaldı. Benimde sıklıkla kullandığım ücretsiz sunum hazırlama siteleri içerisinde popüler olan 5 siteyi bu seride bir araya getirdim.

2019 ve 2021 yıllarında yayınladığım ücretsiz sunum şablonları serisi ise oldukça sevildi ve hala en çok okunan yazıların başında gelmeye devam ediyor. Buradan anladığım geleneksellerden kopamayan beyaz yakalılar bir hayli fazla 🙂

Daha önce Canva’ya yazılarımda yer verdiğimden bu seride olmayacak.
Fakat Canva Pro Üyelikarayan kişiler varsa info@farkol.digital adresine üzerinden iletişime geçtiğinizde sınıfımıza davet edebilirim.

Farkol Digital Web Tasarım ve E-Ticaret Danışmanlık Hizmetleri

Ücretsiz Sunum Hazırlama Siteleri 2022

Pitch

Pitch‘i yeni keşfettim ve bence Canva’ya göre daha profesyonel. Öne çıkan özelliklerinden birisi ekip olarak aynı sunum üzerinde canlı olarak çalışabiliyorsunuz.

Kategorilerine göre 50’den fazla hazır şablonu bulunuyor ve kendinize göre uyarlamak oldukça hızlı ve kolay. Web’den çalışmak istemeyenlere özel Windows masaüstü sürümü mevcut. Buradan indirebilirsiniz.

Ücretsiz üyelikte tüm şablonlara erişebiliyor, ekip çalışmaları gerçekleştirebiliyorsunuz. Pro sürümde sunumları ziyaretçilere paylaşmak için link, parola, ekiplere roller, sunum analizleri ve pdf’e aktarma gibi özellikler mevcut. Aylık kullanıcı başına 8$ fiyatı var.

Canva ile kıyasladığınızda şablon sayısı az olarak gözebilir fakat bence bu kadarı bile oldukça yeterli. Ben kendime genel bir şablon hazırladıktan sonra birçok sunumu aynı şablon üzerinden sürdürmeye devam ediyorum. Aksi halde tasarıma çok zaman ayırırsak sunum hazırlamak çok uğraş verir.

ücretsiz sunum hazırlama siteleri
Ücretsiz Sunum Hazırlama Siteleri – Pitch

Gamma

Gamma alternatiflerine göre daha farklı çalışıyor. Tasarıma odaklanmak yerine içeriğe odaklanmanızı sağlıyor. Siz kelimeler halinde istediğinizi yazıyorsunuz ve kendisi yapay zekası ile tasarımı otomatik olarak size sunuyor.

Siz kullandıkça yeni kartlar öneriyor ve içeriğinizi zenginleştiriyor.

Şuan beta aşamasında olduğu için tüm özellikleri herkese açık. Daha sonrasında sınırsız özelleştirme, içerik kütüphanesi, analiz ve yönetim araçlarını gibi bazı özellikleri aylık 10$ olacak.

Fakat hazır şablonlar ile içerikleri rahat bir şekilde oluşturmaya ve pdf olarak dışa aktarmaya devam edebileceksiniz.

Visme

Visme Canva’ya benzer içerikleriyle ve Türkçe dil desteğiyle sunum, infografik, sosyal medya görselleri, belge, mockup, video ve grafik gibi geniş yelpazede deneyim sunuyor.

Ücretisz kullanımda şablon ve varlık sayıları sınırlı ve 100 mb depolama alanı sunuyor. Ücretli sürümlerinde sundukları içerikler yukarıdaki alternatiflerine göre biraz pahalı geldiğini görüyorum.

ücretsiz sunum hazırlama siteleri
Ücretsiz Sunum Hazırlama Siteleri

Prezi

Prezi ücretsiz sunum hazırlama siteleri arasında uzun zamandır popülerdir. Kullanımı biraz karmaşık olsada Youtube yada Udemy gibi yerlerde online eğitimleri bulunmaktadır. Diğer alternatiflerine göre Prezi sayfaları arasında daha dinamik geçişler ile farklılık katmaktadır.

Ayrıca Prezi üzerinde hazırladığınız sunumu zoom, teams ve google meet gibi online platformlar ile entegre ederek kullanabiliyorsunuz.

ücretsiz sunum hazırlama siteleri
Ücretsiz Sunum Hazırlama Siteleri

Google Slide

Google ekosisteminde önemli bir yere sahip olan Slide içerisinde barındırdığı hazır şablonlar yanı sıra internette alternatif şablonları da ücretsiz şekilde bulmak oldukça kolay. Sade ve etkili sunumlar tercih ediyorsanız Slide ihtiyaçlarınızı oldukça karşılayacaktır.

Ayrıca Slide ile hazırladığınız sunumları pptx, pdf, jpg gibi farklı formatlarda dışarıya aktararak paylaşabilir yada Meet ile bir toplantıda sunum olarak kullanabilirsiniz.

ücretsiz sunum hazırlama siteleri
Ücretsiz Sunum Hazırlama Siteleri

Okuyun: Ücretsiz PowerPoint Sunum Şablonları 2022

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir